Čarodějnice

14. března 2008 v 22:46 | redakce |  ╔ 1.číslo - květen 2006
Dne 30. dubna se v Křižanově konalo tradiční pálení čarodějnic, které probíhalo u rybníku Škrejblíku poblíž hřbitova. Pořádali jej hasiči z Křižanova a o příjemnou atmosféru se postarala hudba skupiny Šafářanka z Ústavu sociání péče Křižanov.
Zapálení začalo kolem 20.00 hodiny a postupně se plac začal plnit křižanovskými obyvateli. Menší děti napalovaly svá proutěná košťata, zato ty větší postávaly okolo ohně něbo u občerstvení v menších skupinkách. Mohli jste si zde zakoupit jídlo, limonádu a dospělí pivo.
Ani nepříznivé počasí nepokazilo všem přítomných náladu a tak si užívali večera. Děti se také mohly těšit na další den, kdy byl státní svátek, teplo a nešlo se do školy.
____________________________________________________________________________
POD ČAROU
Jako vše, má i upalování čarodějnic svá negativa. Do vzduchu se za večer uvolnilo množství oxidů uhlíku (více informací o chemických reakcích vám zajisté poskytne pí. uč. Mgr. Marie Zezulová). Nemluvě o tom, že tu po oslavujících zůstalo několik odpadků.
Ani obec Dobrá Voda nezůstává pozadu. V sobotu 29.dubna si v místním lese ( je částí oblasi výskytu chráněného druhu mravenců, zvaná Šebeň ) připravili stezku plnou úkolů a soutěží. Organizátoři se převlékli za čarodějnice. Podle úsměvů na dětských tvářích soudíme, že se jim to líbilo.
____________________________________________________________________________
VTIPY
Paní učitelka v první třídě se prá. ,,Pepíčku, co budeš mít, když ti dá tatínek dvě žvýkačky a maminka jednu?" A Pepíček na to: ,,Svěží dech, paní učitelko, svěží dech...". :o)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama