Cigarety - hřebíky do rakve

16. března 2008 v 11:17 | redakce |  ╠ 2.číslo - listopad 2006
Drogy, nejčastěji cigarety a konopí, se dostávají do stále větší blízkosti žáků a studentů. Věk, kdy si dítě poprvé šlukne, je čím dál tím víc nižší. Čtvrtá, pátá třída nejsou již neobvyklé.

A proč se lidé oddávají tomuto zlozvyku? Někdo z nudy, někdo ze zvědavosti. Někdo chce zase machrovat nebo zapadnout do party.
Zkušenější přemlouvají ještě nevinné, aby to zkusili. A zažil jsme to na vlastní oči, že slabší povahy nevydrží psychický nápor a zapálí si. Někteří to poprvé zvládnou, ale některým zaskočí, zblednou a chce se jim strašně zvracet. Doprovází to často bolest hlavy a pálení v krku. Pak se dá jen těžko usnout, ale jak se říká: Co peklo uchvátí, už nikdy nenavrátí, a proto se kouření i po prvním špatném zážitku oddávají dále. Je to jako kruh, ze kterého se jen těžko dostává.
Kyž už jste v tom kruhu, nevydržíte ve škole v pohodě, pokud si před vyučováním nedáte alespoň jednu na oblíbeném místě Za Komínem. Pokud máte delší vyučování, mustíe si odběhnout ještě několikrát. Při cestě domů si ještě zapálíte Za Kostelem. Cigaretový kouř z vás jde cítit na každém kroku, proto se nedivme, že vyučující za pomoci jejich jemného čichu poznají hříšníky. Načuchne vám pokoj, smrdí vám prsty, nehty a vlasy, o dechu nemluvě. Dochází vám peníze, ale věrní kamarádi vždy jedno půjčí. A největší pohroma, kterou si dovedete představit je zlomená cigareta.
Nejen žáci, ale i vyučující si dobrovolně ničí zdraví. V hodinách rodinné výchovy sice vykládají, jak je to hrozné a ať s tím nikdy nezačínáme. To asi proto, že vědí, jaké to je. Tak ale proč nepřestanou? Jsou to přece učitelé a mnohy moudří lidé. Ale jsou i učitelé, kteří se ze začarovaného kruhu cigaret dostali a těm vzdávám čest a obdivuji je.
Exkluzivní novinka od 1.1.2006 platí nový zákon č. 379 o zákazu kouření ve škole a a ve všech uzavřených prostorách přístupných věřejnosti. Od těchto časů si nesmí nikdo (žáci i učitelé) zapálit v areálu školy. Jsem zvědav, jak to asi někteří vydrží. Jsem zvědav, jak to asi někteří vydrží. Dále pak, u koho se najdou ve škole cigarety, má nekompromisně sníženou známku z chování. Pevně doufám, že žáci dostanou strach. Avšak na druhou stranu, zakázané ovoce chutná nejlépe...
Myslím si, že kouří lidé, kteří se nudí. Tak si radši místo cigarety otevřete Vodotrysk.
Poslední rada:
Nenuďte se, nestresujte se a nezabíjejte se!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama