Fotbalové družstvo SK FC Křižanov

15. března 2008 v 11:43 | Párek, Bambula |  ╠ 5.číslo - březen 2008
Z historie:
Fotbalový oddíl byl v Křižanově založen v r.1967 Ing. M. Mezníkem. Od r.1968 je předsedou fotbalového oddílu F. Šoškola, jednatelem J. Hladík, který současně trénuje dorost. Starají se o správný chod oddílu, pak předávají štafetu J. Uhlířovi ml. a J. Englhartovi. Od r.1978 mají i vlastní hřiště pod školou.

Z obecní kroniky se dozvídáme, že např. v r.1976 měl oddíl 56 členů. V r.1990 již čítá 82 členů, hrají okresní soutěž, kde se družstvo mužů umístilo na 5.místě. Oddíl kopané se osamostatnil a založil vlastní fotbalovou jednotu - FC Křižanov. Od obce má pronajato hřiště, buduje si patřičné zázemí: kabiny, sprchy a občerstvení, a zařizuje prostror pro taneční zábavy. Klub má 2 družstva (A a B), dorost, družstvo starších a mladších žáků.
Sportovci se zaměřili na dostvbu sociálních zařízení, sklad kuchyně a plánování otevření restaurace. Celkem členové odpracovali 1.435 brigádnických hodin. Dále zajišťovali dvě pouti a sportovní ples.
V r.2001 se členská základna rozšířila na 138 členů. V průběhu roku se opravil trávník a upravila se část běžecké dráhy.
Automatické zavlažování:
Po skončení ročníku 2005-2006 bylo koncem června zahájeno budování automatické závlahy trávníku. Během 14 dní byla akce ukončena a začalo se zavlažovat 2x denně. Dnes hrací plochu i okolí zavlažuje 24 trysek - po časových intervalech stříkají vždy dvě trysky. Současně s tím se vybudovalo i automatické zavlažování tenisového kurtu, kde je v provozu 6 trysek. Tato akce byla velmi náročná na pomoc z vlastních řad členů - bylo odpracováno celkem 728 brigádnických hodin. Všem zůčastněným na brichádách výbor klubu děkuje.
Současně byla vyvrtána studna, postavena rozvodní stanice pro závlahy a zbudováno osvětlení tenisového kurtu. Celková hodnota této akce činí 414.000,-Kč, na kterou přispělo zastupitelstvo z obecního rozpočtu, za což členové klubu velice děkují.
Současnost:
Občané Křižanova a příznivci klubu si řeknou, že už je vše hotové a mohly by se na novém hřišti podávat i lepší výkony. Opak je však pravdou a družstům se nedaří, jak jsme byli zvyklí v roce minulém. V nejkratší době je třeba vyřešit složení A týmu a posílit jej o nové mladé hráče nebo sehnat jinou náhradu.
Náš sportovní klub není žádnou uzavřenou sektou vedenou výborem našeho klubu. Již několikrát jsme žádali sportovní příznivce o zapojení do naší činnosti, ale doposud jsme nezaznamenali, že by někdo projevil přání s námi spolupracovat a svými novými nápady vnesl do našeho klubu nové formy vedení klubu a tím i pozvednutí o krok vpřed při zlepšení naší činnosti i výsledků družstev.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama