Kolik jazyků umíš, tolikrát jsi člověkem

16. března 2008 v 13:29 | redakce |  ╠ 2.číslo - listopad 2006
Když jsme se ve čtvrté třídě začal učit angličtinu, nebylo hodiny, kdy jsme toto heslo neslyšeli z úst paní učitelky Květoňové. Tehdy jsme si z toho dělali legraci, ale dnes chápu, jakou mají její slova váhu. A také lituji, že jsem se jazykům neučil pilněji a zodpovědněji. Tímto bych chtěl všem říct, aby znalost jazyků brali doopravdy vážně, jelikož teď, když jsem na střední škole, využívám ze znalostí, které jsem na základce pochytal.

Jelikož se nová reforma ve školství stala tématem jedné hodiny konverzace v anglickém jazyku a v zájmovém kroužku základů francouzštiny, nedalo mi to a museli jsme uskutečnit mezi vyučující anketu. Naše otázka měla tuto podobu: Jakými cizími jazyky se dorozumíte? Tentokrát jsme se setkali s mnohem větší vstřícností než u předešlých anket. Chtěli bychom pochválit paní učitelku Marii Zezulovou, která na konci loňského roku slíbila, že se od září vrhá na angličtinu.
Výsledky:
Angličtina - odpovědělo 11 vyučujících
Ruština - odpovědělo 11 vyučujících
Němčina - odpovědělo 9 vyučujících
Francouzština - odpovědělo 5 vyučujících
Slovenština - odpověděli 4 vyučujícíc
Latina - odpověděli 2 vyučující
Italština - odpověděl 1 vyučující
Od letošního roku je třeťákům povinná angličtina, k té se v sedmé třídě přidá druhý cizí jazyk (francouzština, němčina, ruština). Možná je to krok dopředu, možná taky ne. Teprve čas ukáže pravé klady a zápory. Jisté však je, že současní žáci základní školy mají obrovskou výhodu, neboť jim to pomůže na středních školách.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama