Memento

16. března 2008 v 11:32 | redakce |  ╠ 2.číslo - listopad 2006
Dne 22.května 2006 byla pro loňské žáky 7.-9.tříd přednáška na téma Memento, což je kniha Radka Johna (memento znamená v latině varování).

Kniha vypráví o skutečném příběhu chlapce, za kterého se postupem času stává drogově závislý. Vše je líčeno tak, jak to bylo. A bylo to skutečně tvrdé. Hoch končí s částečně odumřelým mozkem v léčebně.
Knihu vám mohu vřele doporučit. Zde si člověk uvědomí, jaké nebezpečí drogy skrývají.
I my pro vás máme takové memento. Níže uvedený příběh obíhá mailové schránky a je o alkoholu za volantem a o tom, jak může ovlivnit život obyčejného člověka.
Šla jsem na párty a pamatuji si, co jsi řekla. Řekla si mi, abych nepila, mami. Tak jsem si dala Sprite. Byla jsem na sebe hrdá, jak jsi řekla, že budu. Tak jsem nepila a řídila. Kamarádi si taky mysleli, že můžu. Zvolila jsem si správně a rada od Tebe byla správná. Párty skončila a lidi se rozešli. Nastoupila jsem do auta jistá, že se dostanu domů celá. Nevěděla jsem, co příjde, mami. Něco, co jsem nečekala...
Teď ležím na chodníku a slyším policajta, jak říká, že ten, který zavinil nehodu, byl opilý. Mami, jeho hlas zní tak velmi daleko. Moje krev je všude kolem mě a zkouším neplakat. Slyším doktora, jak říká: ,,To děvče umírá." Jsem si jistá, že ten chlapík neměl ani tušení, co se stalo, protože byl opilý. Protože si vybral pít a jezdit. Teď musím umřít. Tak proč to lidé dělají, mami? Kdyby věděli, že to ničí jejich životy. Někdo mu mohl říct, že to není správné, pít a jezdit. Možná jeho rodiče mohli a já bych byla naživu. A teď bolest zabíjí mě jak sto bodajících nožů. Vzkaž sestře, aby se nebála, mami. Vzkaž tátovi, aby byl statečný. A když příjdu do nebe, napište ,,Daddy's girl" na můj hrob. Můj dech se zkracuje. Vážně se začínám bát. Toto jsou moje poslední chvíle a já jsme nepřipravená. Přeji si, abys mě mohla držet, mami, když tu ležím a umírám. Chtěla bych Ti říct: ,,Mám Tě ráda, mami!"
Takže Tě mám ráda a SBOHEM.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama