Osmák degu

15. března 2008 v 11:41 | Denizka |  ╠ 5.číslo - březen 2008
Osmák degu začíná být v česku stále oblíbenějším domácím mazlíčkem. Je to hlodavec asi 15 cm velký, když počítám i jeho ocásek a většinou váží něco kolem 200 gramů. Byl přivezen do Evropy a poté i do naší republiky z Jižní Ameriky.

Osmák degu je velmi inteligentní. Pokud máte rádi křečky a ostatní hlodavce, tak bude osmák degu vaším velkým oblíbencem. Ve srovnání s křečkem je mnohem více přítulný, dá se lépe ochočit,ale potřebuje více péče, větší prostor pro výběh, a taky, aby jste se mu hodně věnovali. Velkou výhodou oproti křečkovi je, že je to převážně denní tvor, dožívá se až 10ti let a také je stále s vámi. Protože má lidi rád, tak se nemusíte bát, že by vás pokousal. Pozor na jejich ocásky, protože v případě, že je za ocásek někdo hodně chytne, tak se jim může i utrhnout. Osmáky chovejte nejlépe v kleci, protože rádi šplhají. V kleci by měli mít také nějaký klacek nebo jiné dřevo či minerální kámen, který okousávají, a tak si obrušují zoubky. Krmit je můžete směsí pro hlodavce, ale ta je docela sladká, a proto se dají koupit i směsi pro osmáky degu. Nikdy se nesmí namočit do vody, protože by se mohli podchladit a zemřít, ale nebojte se i oni se koupou a to v písku pro činčily, který se dá sehnat v každém správném zverimexu. Samice osmáků rodí 1-4 mláďata o velikosti asi tří centimetrů. Pokud samice rodí až několikrát do roka dožívají se věku kolem 2 let.
ANKETA
Jelikož osmák degu nepatří zrovna mezi známé domácí mazlíčky, rozhodli jsme se udělat malou anketu, ve které jsme se ptali: Víte, co je to osmák degu?
ANO 8 žáků
NE 4 žáci
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama