Přestup ze základní na střední školu

16. března 2008 v 14:17 | Renítko |  ╠ 2.číslo - listopad 2006
Na střední škole jsem už třetím měsícem. Uteklo to hrozně rychle, ikdyž to tak rozhodně nevypadalo... Na Hotelovou školu Světlou jsme se přihlásili tři z naší třídy. Já, Hanka, Ondra - mí dva nejlepší kámoši. Potom, co nás všechny vzali bez přijímačk a my vyplňovali, jaké jsme se kdy učili jazyky, bylo nám jasné, že nebudeme v jedné skupině, ale mysleli jsme na stejnou třídu. Ovšem to by nebyl život, kdyby nám nepodkopl nohy! Přesně podle předpovědi nasí třídní pí. uč. Marie Zezulové nás rozdělili na informační schůzce, kde jsme se tohle dozvěděli. Obě jsme s Hankou brečely, musely jsme vypadat hrozně, ještě tam ani nechodíme, ale už brečíme. Avšak naděje umírá poslední, říkali jsme si až do 30.srpna, kdy jsem přijela z tábora a doma mi řekli, že spolu ve třídě nejspíš nebudeme. Rozbrečela jsem se znovu, protože jsem to byla já, co jsme zůstala sama v 1.C a Hanka s Ondrou byli v 1.A.

Do školy jsme 4.září šli společně a z prvního dne jsem já i Ondra byli celkem nadšení, jen Hanka zaostávala. Jenže první týden byl něco, co bych nikomu nepřála. Všichni po nás chtěli všechno, jiní spolužáci, rozvrhy, jiný režim, a to všechno po prázdninách, což bylo ještě horší. Tento týden byl to nejhorší na celém přestupu. Teď už jsem si zvykla na to, že mé dva nejlepší kamarády potkám párkrát na chodbě, nebo když za nimi zajdu, a nebo spolu párkrát jdeme do školy, ze školy... a moje třída taky není k zahození, ikdyž jsou tam některý holky s nosem nahoru, ale ty se najdou vždy a všude.
Takže, abych to shrnula. Asi to není to, co jsme očekávali od názvu článku, je to spíš můj životní příběh, ale řeknu to takhle: ,,Základka je základ života a jsem jí za to vděčná, ale vrátit bych se nechtěla. Musíme pokračovat na své cestě, což střední určitě splňuje. Je to úplně něco jiného, ale to všichni určitě poznáte."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama