Stanovisko ředitelky školy

14. března 2008 v 22:22 | Mgr. Daniela Širhalová |  ╔ 1.číslo - květen 2006
Je pravda, že paní učitelka Vonešová na naší škole končí. Paní učitelka má smlouvu na dobu určitou do 31.7.2006. Její smlouvu nelze prodloužit, protože podle zákona o zaměstnanosti č. 46/2004 § 30, který platí do 1.3.2004 můžeme s týmž člověkem uzavřít smlouvu pouze nejdéle na dva roky na dobu určitou. Paní učitelku nemůžeme přijmout na dobu neurčitou, to je na trvalo, protože ubývá tříd a dvě učitelky máme na mateřské dovolené. Letos je 20 tříd, příští rok jich bude pouze 18 a další rok asi pouze 16. Stejně budeme učitele propouštět. Je pravda, že přijdou noví vyučující, ale zase pouze na 1, maximálně 2 roky, protože už tu v příštích letech nebude místo.
Paní učitelka Vonešová není jediná, která naši školu opouští. A ostatní kolem toho nedělají rozruch. Paní učitelka dobře věděla, že bude o prázdninách končit - s touto situací byla seznámena již v březnu.
A ruku na srdce - podle vaší ankety patří paní učitelka k oblíbeným vyučujícím. Zamysleli jste se někdy proč? Když je tak oblíbená, proč ji nerespektujete? V jejích hodinách je takový halas, že ve vedlejších třídách se nedá učit. A žáci jsou ve škole proto, aby získávali vědomosti a ne aby měli v hodinách zeměpisu volnou zábavu, řvali na celé kolo a probírali věci, ketré do výuky nepatří, nebo které se probírají jen ve sborovně. To jsou interní záležitosti, které nejsou určeny žákům. To je další důvod, proč paní učitelka nebude na naší škole učit.
Velice mě mrzí, že když rozjedete nějakou akci, nepřijdete se zeptat na důvody. Od čeho je školní parlament?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama