Volný čas na Základní škole Křižanov a v Křižanově

15. března 2008 v 12:02 | Anetka, Denizka |  ╠ 5.číslo - březen 2008
Všichni víme, že ve škole moc aktivit (kroužků) není a tak se to snaží vynahradit aktivity v Křižanově. Kluci si mohou zajít na fotbal, který bývá na hřišti vedle školní budovy. Dále si v Křižanově můžeme zajít na pin-pong, který bývá v pátek kolem 15 hodiny v Katolickém domě. Ale i dospělí si zde příjdou na své. V úterý a ve čtvrtek na cvičení TJ Efektu pod vedením paní učitelky Mgr. Dagmar Kolářové. Dívky si mohou zajít na aerobik, který vede Darina Burianová a bývá ve školní tělocvičně.

Na naší škole je pouhých osm kroužků + nepovinné náboženství. Na 1. stupni jsou dva kroužky. Kroužek angličtiny pro druhou třídu, který vede paní učitelka Iveta Doležalová a Tymyjánek pod vedením paní učitelky Mgr. Zoji Háskové. Jak pro první, tak i pro druhý stupeň, asi jako jediný kroužek je kytara, na kterou učí hrát zájemce paní učitelka Mgr. Alexandra Bartošová. Na druhém stupni jsou kroužky tři, když nepočítám přípravku pro deváťáky. Paní učitelka Mgr. Lenka Muchová vede jako jediná dva kroužky. Výtvarný a kroužek volejbalu, který patří mezi velmi oblíbený hlavně u osmáků, devá'táků, ale i některých sedmáků. Všichni kluci se mohou přihlásit do florbalu k panu učiteli Mgr. Radku Širhalovi. A nakonec přípravka pro deváté třídy, kterou vede vždy jejich učitel matematiky a češtiny (p.uč. Mgr. Dana Špačková, p. uč. Mgr. Jaroslava Milotová, p. uč. Lenka Bradáčová a p. uč. Mgr. Vlasta Rosová ).
Všichni nadávají, že jsou kroužky drahé, i když je pravda, že za posledních pár let docela podražily. Už na 200 Kč, ale stále to vychází asi tak na 15 Kč na hodinu, což není zas tak moc. Určitě, když si každý týden odpustíte jednu sladkost, vám to vyjde na stejné peníze a těch 200 Kč na půl roku ani nepocítíte! Ikdyž... Před pár lety stávaly kroužky stovku. A přípravka teď stojí 500 Kč! Trošku velikej růst cen, nemyslíte?
Zbývá tu pořád ještě Katolický dům Křižanov, který je takovým křižanovkým centrem kultury. Hrají tu divadlo, bývají tu přednášky a promítá se kino - zde jejich program:
8.března 2008 19:30 - film Chyťte doktora (česká komedie; 65 min.; vstupné: 40 Kč, 60 Kč)
29.března 2008 19:30 - film Václav (česká komedie; 97 min.; vstupné: 40 Kč, 60 Kč)
12.dubna 2008 16:00 - divadelní představení Svatba sňatkového podvodníka (vsupné dobrovolné)
17.května 2008 18:30 - film Asterix a olympijské hry (dobrodružná komedie; 117 min.; vsupné: 40 Kč, 60 Kč)
Více informací na www.katak-krizanov.cz.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama