╠ 4.číslo - únor 2008

Úvod IV.

15. března 2008 v 11:11 | redakce, TFK
Milý čtenáří,
scházíme se po dlouhé době u dalšího (přesněji řečeno čtvrtého) vydání časopisu Vodotrysk. A na co v něm narazíte?

Přátelství

15. března 2008 v 11:10 | Onndy
"ze všeho, co moudrost připravila ke šťastnému životu, není nic větší a plodnější a příjemnější než přátelství"
Epikros
Myslím, že Epikros vyslovil jednu velkou a nesmrtelnou pravdu, protože ani plajtvák obrovský není tak velký jako přátelství, ani matička země není tak plodná jako přáteství a ani písčitá prosluněná pláž s piňakoládou a melouny není příjemnější než přátelství.

Sebepoškozování

15. března 2008 v 11:08 | Evulka
pro jedny nepochopitelný hnus,
pro ty druhé úleva od ran života...

Kde se píše o Křižanově

15. března 2008 v 11:07 | Mgr. Eva Nagyová, redakce
Velkou zásluhu na zpracování historie našeho městečka má bezesporu křižanovský rodák JUDr. Jindřich Chylík. V roce 1905 napsal "Tři přednášky o historii Křižanova". Z jeho materiálů čerpal i Augustin Kratochvíl, když v roce 1907 vydával vlastivědný sborník "Velkomeziříčský okres". Také Karel Kostka, nadlesní křižanovského panství, v roce 1928 popisuje historie Křižanova ve svém německy psaném díle "Geschichbe der Herrsbechaft Křižanov" (Dějiny panství Křižanov).

Ústav sociální péče Křižanov

15. března 2008 v 11:05 | Lea
Téma, o kterém budu psát v následujících řádcích, rozhodně nepatří k těm nejveselejším. Je to věc, která by měla být blízká všem obyvatelům našeho městečka. Je to věc, se kterou se setkáváme téměř denně a přesto se o ní tak málo mluví. Je to věc, která se týká všech a přesto jen několika lidí v ČR i na celém světě. A přitom stačí nepatrný moment a můžete se stát jedním z nich. Upřímně, téměř nikdy a nikde nejste v bezpečí a v životě číhá tolik nástrah...

Rozhovor s p. uč. Mgr. Markem Papouškem

15. března 2008 v 11:04 | Onndy
  1. Jak dlouho už jste v Austrálii a kde tam bydlíte?
    V Austrálii jsme přesně 5 měsíců a bydlíme v Bambusové ulici na Gold Coast. Tohle město má asi 600 tisíc obyvatel.
  2. Jak jste se vypořádali s časovým posunem?
    Časový posun nám nevadil. Problémem byly zrušené lety, čímž se cestování značně protáhlo. Cesta nám trvala 2 dny, takže jsme byli první týden dost unaveni.
  3. Co Vás nejvíc v Austrálii překvapilo?

Kam vyrazit???

15. března 2008 v 11:04 | redakce
Taky vás už nebaví věčné vysedávání doma před televizí, kdy vám společnost dělá maximálně otravný sourozenec a miska brambůrek? Máme pro vás pár tipů, kam vyrazit:

Jak jsme sjížděli Lužnici

15. března 2008 v 11:03 | NiCool
Krása jižních Čech nás uchvátila natolik, že jsme neváhali a do Suchdolu nad Lužnicí jsme se po roce vrátili.Ubytovali jsme se v rodinném penzionu, kde jsme byli velmi spokojeni už loňské léto.
Hned první večer pan a paní domácí uspořádali seznamovací večírek, a jelikož dovolenou ve stejnou dobu jako my absolvovaly ještě dvě rodiny s dětmi a nadpřirozeně ukecaná manželská dvojice, o zábavu bylo postaráno a atmosféra byla veselá. Pražáci - zkušení vodáci - navrhli výlet, který spočíval ve sjezdu řeky Lužnice. Taťka neskrýval svoji radost, naopak mamka neskrývala obavy z cesty. Za dva dny konečně nastal všemi očekávaný den D.

Psí příběhy

15. března 2008 v 11:01 | Renítko, HÁDEJ-KDO-TO-PÍŠE
Ne nadarmo se říká, že je pes nejlepší přítel člověka. Znám mnoho lidí, kteří se se svým čtyřnohým mazlíčkem přátelí mnohem lépe, než s lidmi. Zkrátka pes je jedinečný živočich a když se stane tvým kamarádem, je to skvělý pocit vědět, že je na světě někdo, kdo si tě poslechne a nebude se přitom tvářit, jako by si ho kdovíjak nezdržoval, že s tebou půjde téměř kamkoli, že pro tebe dokáže tesknit, že v tomhle nespravedlivým životě ještě existuje někdo, pro koho má cenu žít...

Úcta ke stáří není jenom kytička ke svátku

15. března 2008 v 11:00 | NiCool
Nejednou jsem slyšela, jak moji vrstevníci nadávali na ty "starouše" a "trapáky", čímž mysleli nejspíš svoje rodiče, prarodiče nebo sousedy-důchodce. Mě osobně to přijde hodně ubohé. Když vidím kluky i holky z nižších ročníků, jak se mohou potrhat smíchy, když nějaká stařenka nemůže sejít schody, místo aby zvedli svoje líný zadky a šli jí pomoci, vyroní se mi v hlavě několik myšlenek.
Proč si mladí neváží starších a nechovají k nim úctu?

Co je to vlastně blog a blog.cz...

15. března 2008 v 10:59 | Denizka
Tímto článkem bych vás chtěla seznámit se stránkou www.blog.cz, která patří mezi 1o nejnavštěvovanějších serverů v České republice.

Z různých soudků...

15. března 2008 v 10:58 | redakce
Chceš změnit svůj styl a image a nezaplatit ani korunu?
Mám tu nabídku právě pro Tebe …
 
 

Reklama