╠ 5.číslo - březen 2008

Úvod V.

15. března 2008 v 12:43 | Onndy, Evulka
Milí čtenáři,
opět vás vítáme při čtení vašeho školního časopisu. Možná se sami sebe nebo svého spolužáka ptáte, proč vychází další (jubilejní páté) číslo Vodotrysku tak brzy po předešlém. Důvodů je několik: Z ekonomického hlediska jsme nemohli vydat čtrté číslo v původním rozsahu, jelikož by bylo příliš drahé. Proto nám mnoho článků zbylo. Další důvod je ten, že se naše redakce nehorázně rozrostla. Jak?

O Vodotrysku jako takovém...

15. března 2008 v 12:41 | Onndy
Proč začal před dvěma roky vycházet Vodotrysk, to jste se již dozvěděli. Dozvěděli jste se také, že jsme se museli srovnat s některými problémy a také, že jsme se stali školním časopisem na druhém stupni. Možná by jste si řekli, že nám už nic nebrání ve spokojeném sepisování článků. Opak je však mnohdy realitou...

Klady a zápory naší školy aneb Co by žáci změnili...

15. března 2008 v 12:39 | Maty
Nic není dokonalé. Na tom se snad všichni shodneme. To znamená, že i naše škola má nějaké ty chybičky ale i přednosti. Jaké? Na to jsme se zeptali celkem 60 žáků.
Začneme tím, jak jste školu hodnotili celkově a její vzhled:

Několik poznámek vedení ke kladům a záporům školy

15. března 2008 v 12:30 | Mgr. Daniela Širhalová
Kroužky
Stěžujete si, že je tu málo kroužků. Ale to přece záleží na Vás. Například: volejbalový kroužek - pouze 7 dětí, výtvarný - pouze 5 dětí. Na 1.stupni jste zapomněli na počítačový kroužek. Jediný kroužek, o který je zájem je florbal, kde v 2.pololetí stoupl počet zájemců. Cena kroužků je v porovnání s ostatními školami, domem dětí a ZÚŚ ještě velmi nízká. Tam je za obě pololetí přes 1.000 Kč. Přípravka je za 500 Kč na obě pololetí, a to proto, že je to kroužek naučný, nikoliv zájmový. Kroužky se dělají podle zájmu dětí. Proč tedy nepřijdete s návrhem na kroužek, který by Vás bavil?

Volný čas na Základní škole Křižanov a v Křižanově

15. března 2008 v 12:02 | Anetka, Denizka
Všichni víme, že ve škole moc aktivit (kroužků) není a tak se to snaží vynahradit aktivity v Křižanově. Kluci si mohou zajít na fotbal, který bývá na hřišti vedle školní budovy. Dále si v Křižanově můžeme zajít na pin-pong, který bývá v pátek kolem 15 hodiny v Katolickém domě. Ale i dospělí si zde příjdou na své. V úterý a ve čtvrtek na cvičení TJ Efektu pod vedením paní učitelky Mgr. Dagmar Kolářové. Dívky si mohou zajít na aerobik, který vede Darina Burianová a bývá ve školní tělocvičně.

Deník plavkyně

15. března 2008 v 12:00 | Pindruš
Každý, kdo neumí plavat a nebo neplave nějak závodně si možná myslí, že naučit se plavat je strašně jednoduchý a vyhrát nějaký ten pohár nebo medaili na závodech je hračka. Ale to vůbec není pravda...

Značky - nesmyslné srovnání!

15. března 2008 v 11:57 | NiCool, Lucishka
Je sice pravda, že šaty dělaj člověka a každý se určitě rád podívá na holčinu a klučiny typu Barbie a Ken, ale hlavně bysme měli lidi posuzovat podle toho, co se ukrývá v nich, protože dobré srdce nenese žádnou značku a za peníze si ho každopándě nekoupíš. O tomto a dalším si přečtěte dále...

Rozhovor s p. uč. Mgr. Jaroslavou Milotovou

15. března 2008 v 11:53 | Barča
1) Jak dlouho učíte na naší škole?
28 let.
2) Co říkáte na letošní deváťáky?
No, celkem dobrý... Bude hůř!
3) Proč jste si vybrala výuku na druhém stupni?

Jak by nás učitelé trestali???

15. března 2008 v 11:49 | Maty
Několika vyučujících jsme se ptali na otázku:
Kdyby byly povolené tělesné tresty, jak byste žáky trestala?

Rozhovory s novými učiteli

15. března 2008 v 11:47 | Evulka
Paní učitelek, které k nám nastoupily tento školní rok, jsme se ptali na několik otázek:
1) Jak se Vám líbí na naší škole?
2) Jací jsou podle Vás zdejší žáci?
3) Jak dlouho byste chtěla působit na naší škole?
4) Jste spokojena s učitelským sborem?

Dobytí Severního pólu

15. března 2008 v 11:45 | Renítko
Kdo tam nebyl, má čeho litovat. Ti z vás, kteří tam byli, se mnou snad budou souhlasit, že to prostě opět bylo SUPER.

Dobývání Brodu

15. března 2008 v 11:44 | Anonym
Když cizinec přijede do Havlíčkova Brodu, nemůže si nepovšimnout kostry, která stojí na radnici. Vypráví se o ní tato pověst: V 15. století pobořilo město Žižkovo vojsko. Tehdejší Německý Brod jen pomalu vzrůstal. Byla mu ale přidělena práva, která Jihlava neměla a moc je chtěla. To bylo trnem v patě Jihlavanů. Rozhodli se, že Brod napadnou...

Fotbalové družstvo SK FC Křižanov

15. března 2008 v 11:43 | Párek, Bambula
Z historie:
Fotbalový oddíl byl v Křižanově založen v r.1967 Ing. M. Mezníkem. Od r.1968 je předsedou fotbalového oddílu F. Šoškola, jednatelem J. Hladík, který současně trénuje dorost. Starají se o správný chod oddílu, pak předávají štafetu J. Uhlířovi ml. a J. Englhartovi. Od r.1978 mají i vlastní hřiště pod školou.

Osmák degu

15. března 2008 v 11:41 | Denizka
Osmák degu začíná být v česku stále oblíbenějším domácím mazlíčkem. Je to hlodavec asi 15 cm velký, když počítám i jeho ocásek a většinou váží něco kolem 200 gramů. Byl přivezen do Evropy a poté i do naší republiky z Jižní Ameriky.

Křížovka V.

15. března 2008 v 11:40 | Onndy
V dnešní tajence zjistíte, co už není...
-----
------
---------
-------
------
----------
----

Harry Potter a relikvie smrti

15. března 2008 v 11:36 | Evulka
Dnem 31. ledna 2008 skončilo natěšené čekání na poslední, sedmý díl fenoménu jménem Harry Potter. Vždy, když vyšla v předchozích letech kniha o Harrym Potterovi, jsme se mohli po jejím přečtení těšit na další díl. Teď, po tom, co Joanne Kathleen Rowlingová ságu sedmým dílem, jež nese jméno "Relikvie smrti", ukončila, už se kromě filmů nemáme nač těšit. Potud chmurné myšlenky. Přes všechny tyto neradostné úvahy jsem netrpělivě očekávala, kdy už mi konečně přijde vytoužená kniha. Hned po tom, co mi přišla, vrhla jsem se na čtení. V tu chvíli mi bylo jedno, že se musím učit do dějepisu a do fyziky, v mé hlavě figurovala jen jedna věc: kniha, do níž jsem se úplně pohroužila a přelouskala ji se zatajeným dechem. Děj naprosto splnil má očekávání. Jen jsem žasla nad tím, jak to má Rowlingová všechno dokonale promyšlené. Z věcí, které se v předchozích dílech zdály být nepodstatnými maličkostmi, se vyklubaly věci mající obrovský význam. Vždy, když už se zdálo, že Harry a jeho přátelé jsou ztraceni, je zachránila ta nejabsurdnější věc, jež by vás ani ve snu nenapadla, ale přitom to byla věc, která naprosto dávala smysl a mysleli jste si, že to tak musí být a jinak to ani nejde.

Psí příběh z Kundratic

15. března 2008 v 11:24 | Barča
Když se řekne pes, většině lidí se vybaví přísloví "Pes - nejlepší přítel člověka." Ne vždy to však funguje. Právě naopak. Tím chci navázat na příběh, který vám budu vyprávět. Příběh psů z Kundratic, z nichž jsem si vybrala jednoho - psa mých známých - Bena...

Hororová povídka

15. března 2008 v 11:21 | Bambula, Pája, Anetka
Na samém konci ulice ve staré zahradě stál oprýskaný dům. Nikdo v něm už roky nebydlel. Ale jednoho večera se v okně domu objevilo zářivé světlo. Deset minut se nedělo nic, ale náhle vylétla ze dveří čarodějnice a za ní se hnali upír a vlkodlak. Letěli do lesa, kde provedli magický obřad a s hrobkou uctívaného vampíra se vrátili zpět do domu. Další den se všechno opakovalo, ale ke světlu přibyly rány. Nad domem létali duchové, protože stál nad pohřebištěm, kde se upalovaly čarodějnice. Další den se občané shromáždili před domem, aby zjistili, co se to děje, ale neobjevilo se žádné světlo, ani rány, ani duchové. Druhý den se to opakovalo, ale třetí den už nikdo k domu nepřišel…všichni byli mrtví. Přežil pouze jeden jedenáctiletý kluk. Ten se schoval před armádou vlkodlaků. Ti vlkodlaci byli lidé z města mrtvých. To dítě bylo vyvolené k záchraně světa, aby se s ním nestalo to, co se jejich vesnicí. Kdyby se neschoval, na světě by nebylo života. Bylo by jen zatracení.

AAA - Akce a aktuality

15. března 2008 v 11:18 | redakce
Nechutné rituály na záchodech
Na chlapeckých záchodech došlo k nechutné scéně - skupina žáků pomočila podlahu a chleba. Účastníci incidentu jsou hledáni. Jde snad o nějaký zvrácený rituál nebo jen o neobvyklý druh zábavy? Toť zůstává otázkou.
 
 

Reklama