╠ 7.číslo - červen 2008

Zájezd do Francie - PLUS

7. července 2008 v 19:33 | Párek
Ve dnech 7. - 11.května naše škola navštívila Franici...
Vyráželo se ve středu od školy ve 13 hodin. Jelo se směr Německo, Rakousko, Itálie a Francie.
První den jsme navštívili malinkatý stát jménem Monako. Tam jsme pobyli celý den, viděli jsme střídání stráží u Královského paláce, trať, kde se jezdí závody Formule 1, pláž s přístavem plným luxusních jachet a nakonec Japonskou zahradu. Pak jsme se jeli ubytovat na hotel F1.

Úvod VII.

6. července 2008 v 19:22 | Onndy, °°°Sandra°°°
Milí čtenáři a čtenářky,
školní rok se, bohudík, konečně chýlí ke konci. Doufáme, že jste poslední písemkové šílenství a známkovou horečku zvládli bez větších šrámů na těle i duši a můžete se v klidu a míru začíst do sedmého vydání Vodotrysku, které je letos také posledním...

Přítel vs. Kamarád

6. července 2008 v 19:13 | Denizka, NiCool
Když tě navštíví kamarád, chová se jako host, ale opravdový přítel otevře ledničku a obslouží se...
Kamarád tě nikdy neviděl plakat, ale příteli se chvějí ramena, když vidí tvé slzy...
Kamarád nezná jména tvých rodičů, ale přítel má jejich telefoní čísla i adresy ve svém notýsku...
Kamarád přinese lahvinku vína na tvé narozeniny, ale přítel příjde dříve a zeptá se, s čím ti může pomoci a po skončení oslavy zůstane, aby ti pomohl s úklidem...

Pod čarou...

6. července 2008 v 19:06 | Onndy
Jelikož je toto vydání Vodotrysku sedmé a je jen ve hvězdách, co s ním bude dál, podíváme se na význam právě čísla 7...

Význam čísel... - PLUS

6. července 2008 v 19:02 | Onndy
Chcete zjistit, jaké jste číslo? Tak si vytáhněne kousek papíru a čtěte dál...

Zelená je tráva...

5. července 2008 v 14:51 | Maty, Onndy
Ano! Tráva je zelená, míč je věc záhadná, nebo spíš zajímavá... stejně jako fotbal... Na Euru jsme sice moc nezazářili, a ikdyž to přineslo smutek do srdcí téměř celého národa, musíme si uvědomit, že je to pořád jenom hra... =)
Přesunem se spíš na naše fotbalisty z Křižanova... Nejsou to žádní mlaďoši - v sobotu 21.června oslavili své 40.narozeniny - 40 let od založení. Článek o průběhu naleznete v nejbližších dnech zde.
A aktuální stav? Podívejte se sami..

Rozhovor s Mgr. Radkem Širhalem

5. července 2008 v 14:47 | Mazy, Párek
1) Kde jste pracoval před tím, než jste nastoupil do ZŠ Křižanov?
Na SZŠ Žďár nad Sázavou.
2) Jak vycházíte s učitelským sborem?
Relativně dobře.
3) Co je těžší? Domluvit se ve sborovně nebo ve třídě?

Názor Mgr. Dagmar Kolářové

5. července 2008 v 14:44 | Mazy, redakce
Paní učitelka chce vzkázat žákům naší školy, kteří navštěvují učebnu FYZIKY a CHEMIE, že když nám bylo vyhověno a u učebny byly umístěny lavičky, tak aby se zde žáci chovali slušně a PET láhve házeli do košů rozmístěných po celém 2.stupni a nenechávali tak po sobě nepořádek. Měli bychom se nad tím zamyslet...

Přijímačky... tak to máme za sebou!

5. července 2008 v 14:43 | Evulka
Nevím, jak ostatní děcka, ale já se přijímaček bála jako čert kříže. Už měsíc před nimi jsem se v noci probouzela z živých snů, ve kterých jsem dělala přijímací zkoušky a nic jsem nevěděla. O to víc jsem byla překvapená, když jsem v onen den "D" byla naprosto v pohodě. Bylo mi jasné, že teď už s tím nic neudělám a je to, jak se říká, hop nebo trop.

Den Země na naší škole

4. července 2008 v 14:52 | NiCool
Dne 23.3.2008 na naší škole proběhla oslava Dne Země. Učitelé si pro nás, spolu s ekologickým centrem Chaloupky, připravili různé dílny. Žáci se sami mohli zapsat buď do jedné tříhodinové, nebo do dvou jedenapůlhodinových. Žáci prvního stupně měli dílny první tři hodiny a žáci z druhého stupně poslední tři hodiny. Deváté třídy absolvovaly zajímavou besedu s Ondrou Kotíkem, který jim vyprávěl o Pákistánu. Jediné mínus na celé akci je, že jsme se přihlásit museli a přesto musíme platit 15 korun. Ale i tak žáci byli velmi nadšení a nějaký poplatek jim akci neznepříjemnil.

Magna Diesis

4. července 2008 v 14:51 | Jířa
Koncert uskutečněný dne 26.4.2008 proběhl v klidném duchu a možná i lépe než jsme všichni očekávali. Ovšem všude se najde malé ALE, a tím naším byla malá účast posluchačů, alespoň co se týče Křižanova, protože 26.4. jsme měli také vystoupení ve Velkém Meziříčí.

Jaro v galerii

4. července 2008 v 14:50 | Onndy
Den 27.dubna se opravdu vydařil - sluníčko svítilo, ptáčci zpívali a Křižanov se konečně probudil ze zimního spánku. Prvním důkazem bylo houfování lidí na náměstí, zvláště v hospodách...
Také majitelé galerie Dvorek Jaromír Bursa a Michaela Janáková přispěli svým Jarem v galerii, čímž začali další sezónu. Vše proběhlo v klidném a domáckém duchu. 1.června proběhla další výstava, tentokrát dvou umělkyní z Velkého Meziříčí. Vždy je o co stát...

Čarodějnice

4. července 2008 v 14:48 | Onndy
30.dubna - jako každý rok - se obyvatelé Křižanova sešli u ohýnka - přesněji řečeno u pálení čarodějnic na Škrejblíku, pořádané hasiči. Na Škrcu jsme přitom mohli zhlédnout první plody velké rekonstrukce tohoto místa - některé stromky byly vykáceny, bylo vybudováno sociální zařízení a další změny, které povedou ke zbudování výletiště.

Pocity

4. července 2008 v 14:46 | Renítko
V pátek 25.4. se v Dobré Vodě uskutečnil koncert brněnské folkové skupiny Pocity. Prožili jsme pěkný večer plný písniček z jejich vlastní tvorby s vtipným komentářem Aleše Vosáhla. Zážitek byl umocněný tím, že jednou ze zpěvaček je naše spoluobčanka Lenka Hladíková. Skupina působí na hudební scéně zatím pět let, letos postoupila mezi 20 finalistů celostátního kola Porty.

Den matek

4. července 2008 v 14:43 | Lea, Bambula, Anďa, Žanďa
Den matek se letošní rok uskutečnil o týden dříve než je zvykem, a to v neděli 4.května 2008. A stejně jako každý rok probíhala v pátek před akademií generálka, kde měli žáci možnost vyzkoušet, co si nacvičili. Nejlepší na tom ovšem je, že žáci mají mnohem větší strach na generálce než potom v neděli před maminkami. To už je pro ně brnkačka.

Co jste hasiči...

4. července 2008 v 12:40 | Renítko
Dne 10.5.2008 se družstvo SDH Dobrá Voda - ženy zúčastnilo závodů ve Velkém Meziříčí. Je mnoho druhů hasičských závodů, těmto závodům říkáme "sport". Hadice se spojují už na základně a následně se táhnou, jsou užší a voda se "nalévá", takže díky tomu je tento způsob hodně rychlý. My jsme se umístily na 7. místě, což je pro nás úspěch, jelikož na tyto závody jezdíme tak dvakrát do roka. V mužské části potom padl rekord trati, minulý rok to byli Lavičky, tento rok je ještě překonalo družsto z Hluboké. Odpoledne byli i závody žáků, kde se SDH Dobrá Voda umístila na 2. a 5. místě.

Škola

4. července 2008 v 12:36 | NiCool
Když jsem byla malá, do školy jsem se moc těšila. Teď je ze mě školou protřelá deváťačka a už se těším, až odsud vypadnu a změním prostředí. Sice se mi bude děsně stýskat po děckách ze třídy, ale na druhou stranu: všechno jednou končí. Těším se na nový prostředí a na nový super lidi.

Emo vs. Gothic

4. července 2008 v 12:35 | Evulka
Někomu se to líbí, někdo nad tím kroutí hlavou, někdo tím opovrhuje, někoku to nevadí. Řeč je o dvou stylech života, hudby, oblékání... o emo a gothic. Emaři většinou nesnáši goth a goth zase nemusí emaře... Je to věc názorů. Já například proti tomu nic nemám, ale nejsou všichni takoví...

Inspekce - CENZURA

4. července 2008 v 12:31 | vedení školy
Na naší škole od 22. až do 27.května proběhla velká inspekce! Inspekce hodnotí třemi stupni - nadprůměrná, průměrná a podprůměrná.
P.S.: Naše škola byla prohlášena za průměrnou, což ovšem vypovídá o tom, kdo tutu školu studuje - tj. žákům, kteří jsou průměrní a mnohdy až podprůměrní!

Do konce roku...

4. července 2008 v 12:28 | redakce
23.6. - kino
24.6. - odevzdávání učebnic
25.6. - Sportovní den
26.6. - úklid ve třídách a volný program
27.6. - VYSVĚDČENÍ!
 
 

Reklama