AKTUÁLNĚ

Piškotéka

8. října 2010 v 15:04 | ON
Diskotéka je pro teenagery, proto jsme pro malé děti uspořádali Piškotéku. Piškotéka se konala v neděli 3. října 2010 ve zdejší sokolovně pod taktovkou neformální skupiny dětí a mládeže Vodotrysk.

Celý předcházející týden nás sice děsilo sychravé a deštivé počasí, ale o víkendu se s mraky rozehnaly i naše obavy.

Už od 14. hodiny k sokolovně mířily kroky desítek rodičů se svými ratolestmi. V sále jsme pro všechny připravili posezení, bar s míchanými koktejly (nealkoholickými pro děti a s kapkou alkoholu pro jejich rodiče) a rautový stůl se stylovými specialitami - piškoty s banány v čokoládě a piškoty s marmeládou - to vše obklopeno všudypřítomnými bonbóny. V patře pak byly nabízeny párky v rohlíku, kofola a další občerstvení. K zakoupení tu byly také výrobky ruční práce členů Vodotrysku jako malovaná trička a deštníky, hrnky, svícny, rámečky na fotky, podzimní dekorace aj. Všechny prostory sokolovny byly pečlivě zkrášleny spoustou balónků a krepového papíru.

Děti si odpoledne jak se patří užily: vyřádily se při tanci, při čemž některé taneční kreace byly vskutku akrobatické a setkaly se s uznáním a obdivem přihlížejících rodičů. Velký úspěch slavily písničky Dády Patrasové, Šmoulů a Maxim Turbulenc. S mimořádným zápalem si děti také zasoutěžily a ke konci nám předvedly i svá pěvecká nadání, což jsme všichni oceňovali bouřlivým potleskem.

Druhý den je ale čekala škola a školka, takže jsme se kolem páté hodiny rozloučili a "piškoti" šli s rodiči zas domů. Jsem si jistý, že většina po tak aktivním odpoledni usnula jak nemluvňata.

Děkuji všem, kteří se podíleli na přípravě, a hlavně všem, kteří přišli a strávili s námi příjemné nedělní odpoledne. Velký dík patří také Městysi Křižanov za finanční podporu.

by Andrejs

Rozloučení s prázdninami 2010

6. září 2010 v 23:53 | ON
A je to za námi. A co? No přece třetí ročník Rozloučení s prázdninami. To sice proběhlo (až) v neděli 5. září 2010, ale tím spíš jsme se na chvíli vrátili do těch pohodových prázdninových chvil. Tahle věc proběhla na školním hřišti pod taktovkou Centra Džungle, Duhové školky a samozřejmě Vodotrysku. I když celý týden bylo slušně řečeno psí počasí, jakoby někdo tam nahoře vyslyšel naše prosby a na neděli nám nachystal (relativně) nádherné počasí.

Od 14.00 se to začalo pomalu scházet. Vodotrysk připravil soutěže pro děti, prodával vlastnoručně vyrobené předměty a provozoval provizorní bar, Džungle a školka měly na starosti párky, vynikající klobásy, kofolu a teplé pitivo (čaj a kafe).

Zároveň s Rozloučením probíhal i Koláčový jarmark (po předchozím Perníkářském a Bábovkovém jarmarku). Soutěžilo se ve dvou kategoriích - o koláč nejchutnější a koláč nejkrásnější. Koláče byly k vidění různé - sladké, slané, cibulové, velké, malé, dozlatova upečené... O vítězi rozhodla odborná porota a vyhlášení proběhlo v 16.00. Vítězky na prvních třech místech si odnesly poukázky na nákup potravin. Po formálnostech a předávání cen začala ochutnávka, přesněji řečeno lidová žranice. =)

A jakmile bylo po koláčích, začala hrát výborná (ale doopravdy výborná) skupina Na šikmé ploše. Kdo se neodvážil tancovat, rozhodně si alespoň broukal nebo se pohupoval. Postupně docházely klobásy, párky, vodka do koktejlů, děti už vyhrály co se dalo... Atmosféra byla skvělá a několik věrných tu zůstalo do opravdu pozdního odpoledne.

Co říct závěrem? Snad jen díky všem, co se zúčastnili, a moje velké díky organizátorům. =)

MONOPOLY TURNAJ

15. listopadu 2009 v 13:05 | ON
Zveme všechny zájemce na jedinečný MONOPOLY TURNAJ, který proběhne v pondělí 16. listopadu 2009 od 13:30 v jídelně ZŠ Křižanov.

13:30 - 14:00 - registrace hráčů
14:00 - 14:30 - rozmístění hráčů, vysvětlení pravidel
14:30 - 16:00 - průběh turnaje
16:00 - 16:30 - vyhlášení vítězů
17:00 - konec

Každý soutěžící obdrží zdarma občerstvení!

Ceny:
1. místo - Cestovní Monopoly + Canasta
2. místo - Cestovní Monopoly + Černý Petr Piráti z Karibiku
3. místo - Cestovní Monopoly + Pexeso Doba ledová 3

Proběhne také tipovací soutěž o skvělou výhru!

Pravidla hry:

Kdo je na řadě, hodí kostkou a posune se dopředu podle směru šipky o příslušný počet políček. Políčko, které hráč obsadil, určuje, co hráč musí udělat. Dvě i více figurek může být současně na jednom políčku. Podle políčka, které hráč obsadil, může mít jednu z následujících možností:
 
 

Reklama