< DO HLUBIN VODOTRYSKU

Naše matka... kdopak to je?

20. září 2009 v 15:24 | Mystique
V pátek 18.září 2009 čekalo na naše týmy další Školní klání. Neslo název Naše matka. Ale kdo je naše matka? Jak praví jedno přísloví: "Země je společná matka všech smrtelníků." My jsme se v této soutěži zaměřili pouze na kraj Vysočina a připravili jsme si pro týmy 15 přírodních, historických nebo jinak zajímavých míst této oblasti, které měli poznat podle 4 indícií a fotografie. Soutěž se týmům natolik zalíbila, že jsme po nesčetných prosbách pokračovali poznáváním států nebo osobností.

Celé klání proběhlo v akčním duchu, v pátek 25.září proběhne další část, tentokrát s názvem Nezlob se! Jestli se tím členové týmů budou držet, to se teprve uvidí...

Fotografií se dočkáte v nejbižších dnech!

Školní klání pokračuje... tentokrát Do hlubin...

14. září 2009 v 22:27 | Mystique
Víkend 12. a 13.září 2009 byl ve znamení tvořivosti a kreativity... Džungle uspořádala Tvořivý víkend, na kterém se vyráběla keramika, mozaika, drátkovalo, batikovalo, malovalo na hedvábí, pletlo z pedigu a šily se panenky pro Unicef.

Ani naše týmy nezahálely - čekala je totiž první soutěž s názvem Do hlubin... Jejich úkolem bylo z máku, krupice, čočky, ovesných vloček, fazolí apod. vytvořit koláž. Na výběr dostali ze dvou témat: My a příroda nebo Znečištěné okolí našeho domova. Zhostili se toho rázně - čočka byla opravdu všude... =)

Druhou část úkolu mají teprve před sebou - musejí do pátku vymyslet příběh libovolného žánru vztahující se k jejich výtvoru. Vše společně násleně oboduje speciální porota. Koláže s můžete prohlédnout v jídelně ZŠ Křižanov. O tom, jak to dopadne, Vás budeme samozřejmě včas informovat... =)

To ovšem nebylo vše... aby realizátoři projetku dokázali od sebe týmy rozeznat, museli si vyrobit svá vlastní týmová trička. Většina týmů využila batiky.

Fotogalerii najdete TADY. Během týdne se dočkáte dalších fotek!

Už tento pátek je čeká další část Školních klání s názvem Naše matka. Tak držte týmům palce!

Školní klání začalo! Mattoni nedošla!

12. září 2009 v 9:49 | Mystique
V rámci projektu Do hlubin Vodotrysku aneb Cesta tam a snad už nikdy zpět proběhla dne 11.září 2009 na ZŠ Křižanov úvodní část Školních klání s názvem Start!

Do soutěže se zapsali čtyři pětičlenné týmy s žáky především 6. a 7. tříd, najdeme tu ale i několik osmáků a dokonce jednoho páťáka. Start! proběhl v přátelském kruhu. Soutěžící byli seznámeni s průběhem projektu, se jednotlivými kláními, s bodováním apod. Fotografie najdete ZDE.

Už dnes a zítra je čeká první klání Do hlubin..., kde vyzkoušíme, jak pomocí čočky, rýže, máku a podobných surovin dokáží vypracovat dané téma. Společně s plněním soutěžního úkolu si vyrobí týmová trička.

Takže držte týmům palce!

A jelikož během celého průběhu kolovaly láhve s Mattoni citrónovou, máme tu ochátnávku jedné povedené reklamy...

HLEDÁME ZÁJEMCE O ŠKOLNÍ KLÁNÍ

1. září 2009 v 20:44 | Mystique

O co jde?

  • ŠKOLNÍ KLÁNÍ je soutěž pro 5ti členné týmy žáků 2.stupně ZŠ Křižanov; zapojit se do týmů mohou ovšem i žáci 5.tříd
  • v 4 kolech budou týmy prověřeny v různých oblastech - pohybové, logické, umělecké i vědomostní
  • jednotlivá klání proběhnou v září a říjnu; finále se uskuteční na Kompostové party ke dni stromů 24. října 2009

O co se hraje?

  • mezi hlavní výhry patří volné vstupenky do kina, pohoštění, sladkosti, školní potřeby a další
  • na vítěze samozřejmě čeká překvapení =)

A kde se můžeme přihlásit?

  • přihlášky najdete na školních nástěnkách, u paní vychovatelky Radomíry Schmidové ve školní družině nebo Vám je zašleme e-mailem
  • poslední termín pro odevzdání je 11.září 2009, kdy proběhne úvdní setkání START! s občerstvením!
ŠKOLNÍ KLÁNÍ proběhnou v rámci projektu "Do hlubin Vodotrysku aneb Cesta tam a snad už nikdy zpět" podpořeném programem Make a Connection / Připoj se.Případné dotazy zasílejte na mail vodotrysk-redakce@seznam.cz. 
 

Reklama